Cestovní ruch/Doprava/Letecká doprava

Letecká doprava

Letiště Pardubice (EBA) je regionální letiště se statutem veřejného mezinárodního letiště, se smíšeným civilním a vojenským provozem. Pardubické letiště zařazené do sítě pěti páteřních letišť České republiky je vzdáleno asi 4 km od centra města a 2 km od železničního a autobusového nádraží. Leží přímo u silnice I/2 Praha – Pardubice, 2 km od říčního přístavu a 10 km od plánované dostavby dálnice D11. Díky této poloze je snadno a rychle dosažitelné nejen ze všech míst regionu, ale i z regionů přilehlých, ať již jedete směrem od Prahy, či ze severu od Liberce a Hradce Králové nebo směrem od Olomouce či od Havlíčkova Brodu.

V prostoru letiště je možné využít parkovací plochy po celou dobu mezi odletem a příletem zpět, což je vhodné zejména v případě cest na dovolené, na které se z tohoto letiště pravidelně létá. U letiště je samozřejmě zastávka městské hromadné dopravy.

V roce 2007 Letiště Pardubice odbavilo téměř 100 000 cestujících a stávající odletová hala již kapacitně nestačila. Pro větší pohodlí a lepší zázemí všech cestujících byla proto v roce 2008 otevřena druhá odbavovací hala. Rovněž tak bylo vyhověno potřebě fyzického oddělení cestujících z letů v rámci Schengenského prostoru a cestujících na letech mimo tento prostor. Toto byl doposud omezující faktor letiště, kdy tyto lety nemohly být odbavovány současně. Součástí nové haly je rovněž příletová část, kde cestující přilétající do Schengenu prochází pasovou kontrolou.

Ostatní služby letiště:

  • Zprostředkování pronájmu automobilů
  • Zprostředkování letecké osobní i nákladní dopravy
  • Provádění hotelových rezervací

Kontakty:
East Bohemian Airport a.s.
Letiště Pardubice
530 06 Pardubice 6
Tel.: +420 466 310 155
Fax: +420 466 310 166
Email: eba@airport-pardubice.cz
www.airport-pardubice.cz